ΤΡΙΠΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ Ο.Α. ΚΟΡΩΠΙΟΥ Reviewed by Momizat on . Τα γήπεδα του. Κορωπίου αποδείχθηκαν πολύ φιλόξενα για τον Σωτήρη Χατζή και το Νότη Σωτηρόπουλο, αφού στο πρωτάθλημα που διοργάνωσε ο `Ομιλος Αντισφαίρισης Κορω Τα γήπεδα του. Κορωπίου αποδείχθηκαν πολύ φιλόξενα για τον Σωτήρη Χατζή και το Νότη Σωτηρόπουλο, αφού στο πρωτάθλημα που διοργάνωσε ο `Ομιλος Αντισφαίρισης Κορω Rating: 0
You Are Here: Home » Ανακοινώσεις » ΤΡΙΠΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ Ο.Α. ΚΟΡΩΠΙΟΥ

ΤΡΙΠΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ Ο.Α. ΚΟΡΩΠΙΟΥ

Τα γήπεδα του. Κορωπίου αποδείχθηκαν πολύ φιλόξενα για τον Σωτήρη Χατζή και το Νότη Σωτηρόπουλο, αφού στο πρωτάθλημα που διοργάνωσε ο `Ομιλος Αντισφαίρισης Κορωπίου, οι δύο εκπρόσωποι του Ομίλου μας κατέκτησαν την 1η θέση σε τρεις κατηγορίες.
Ο Σωτήρης Χατζής, στην κατηγορία ανδρών, σε ένα συναρπαστικό τελικό, νίκησε τον Γ. Δομάγερ με 7-5, 7-6. Το σκορ του τελικού, που συνοδεύτηκε από συνεχείς εναλλαγές στο σκορ και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών που τον παρακολούθησαν αποδεικνύει την μεγάλη «μάχη» που έγινε και το υψηλό επίπεδο τέννις που απολαύσαμε.
Στο διπλό ανδρών οι δύο αθλητές μας κατέκτησαν με σχετική ευκολία την 1η θέση, επιβεβαιώνοντας τα προγνωστικά.
Τέλος στους αγώνες δεύτερης ευκαιρίας, ο Νότης Σωτηρόπουλος κατέλαβε επίσης την 1η θέση.